Beskydský endoskopický workshop 2023

26. 09. 2023

26. září 2023

Nemocnice ve Frýdku-Místku, p.o. ve spolupráci s Ostravskou univerzitou uspořádala již sedmnáctý ročník Beskydského endoskopického workshopu.

Již tradiční odborný workshop zaměřený na endoskopickou diagnostiku a léčbu gastrointestinálních chorob přivedl do frýdecko-místecké nemocnice více než 70 lékařů a sester z celého Moravskoslezského kraje a dalších částí České republiky. Beskydský endoskopický workshop každoročně nabízí jedinečnou příležitost k výměně zkušeností a obohacení znalostí v oblasti endoskopie.

Workshop byl zahájen teoretickou částí, která zahrnovala celkem 4 přednášky. Následovala praktická sekce, která probíhala na vyšetřovnách Beskydského gastrocentra. Během této části měli účastníci možnost přímo sledovat endoskopické zákroky prováděné zkušenými lékaři.

Letošní novinkou byly výkony na novém EURCP sále, který nemocnice vybudovala a vybavila špičkovou technikou. „Lékaři zde mají k dispozici rentgen, endosonografii, endoskopii i cholangioskopii, z kombinace těchto metod pak jednoznačně profituje pacient“ uvedl primář interního oddělení a Beskydského gastrocentra Petr Vítek.

„Jsem velice rád, že se nám podařilo realizovat projekt nového skiaskopického kompletu, díky kterému můžeme i dnes provádět pokročilé endoskopické výkony s využitím hned několika metod při jednom zákroku, což je pro naše gastrocentrum opět velkým posunem,“ doplnil ředitel Nemocnice ve Frýdku-Místku Tomáš Stejskal.

Akce se konala pod záštitou hejtmana Moravskoslezského kraje Jana Krkošky. Péče o nemocné s gastroenterologickými onemocněními je jednou z hlavních priorit frýdecko-místecké nemocnice, kterou v této oblasti Moravskoslezský kraj dlouhodobě významně podporuje.