Byli jsme součástí závodu Beskydská sedmička

02. 09. 2024

2. září 2024

Poslední prázdninový den, 31. 8. 2024 se náš zdravotnický tým zúčastnil každoroční extrémní sportovní akce B7.

Od 15 hodin jsme byli připraveni na stanovišti na náměstí ve Frenštátě pod Radhoštěm, a to ve složení Kateřiny Trnkové, Veroniky Šigutové a Petra Brně. Na náměstí společně s týmem zdravotníků z Valašského Meziříčí jsme poskytovali první pomoc všem, kteří doběhli do cíle.

Počasí letos závodníci měli velmi příznivé, ale o práci se nám tentokrát postaralo především hnízdo sršňů. V okolí Velkého Javorníku některé závodníky čekalo nemilé překvapení a do cíle dobíhali mnohdy s desítkami bodnutími od tohoto hmyzu. Museli jsme ošetřit přibližně 15 závodníků s mírnou alergickou reakcí. Jednoho závodníka, který byl silný alergik, jsme museli odeslat k ošetření do nemocnice. Naštěstí byli všichni alergici vybaveni léky první pomoci při bodnutí hmyzem a zachovali chladnou hlavu, léky užili a do cíle se jim podařilo dorazit bez větších komplikací.

Mimo tyto alergické reakce jsme ošetřili také stavy spojené s celkovým vyčerpáním organismu, dehydratace, zažívací potíže, drobné oděrky, úrazy dolních končetin nebo také puchýře dolních i horních končetin. Celkem jsme ošetřili 60 závodníků a tímto uzavíráme letošní ročník, pro náš zdravotnický tým jako velmi plodný.

Ve 2 hodiny ráno jsme opustili náměstí a vrátili se do naší nemocnice.

Za tým zdravotníků

Bc. Veronika Šigutová

Tohoto extrémního závodu se každoročně účastní, také někteří zaměstnanci naší nemocnice. Všem našim závodníkům gratulujeme a zvláště velká gratulace patří MUDr. Miroslavu Ščerbovi (z Gynekologicko-porodnického oddělení naší nemocnice), za stříbrnou medaili ve své kategorii.