Endoskopické operace na Urologickém oddělení: Moderní technologie v akci

30. 05. 2024

30. května 2024

Urologické oddělení naší nemocnice využívá nejmodernější technologie při endoskopických operacích.

Jedním z významných výkonů je endoskopické řešení močových kamenů v ledvinách a močovodech. Tento postup zahrnuje rozbíjení a extrakci kamenů z močových cest pacienta.

Díky novým technologiím dokážeme efektivně řešit kameny různé velikosti a tvrdosti, a to šetrně endoskopickým přístupem (RIRS), který vyžaduje jen krátkou hospitalizaci. Kameny jsou vizualizovány pomocí ureterorenoskopu s video systémem a následně drceny YAG holmiovým laserovým litotryptorem na menší fragmenty. Tyto fragmenty jsou pak speciálními kleštěmi nebo košíčky extrahovány z ledviny nebo močovodu .

Perfektní viditelnost operačního pole zajišťuje kontinuální přívod a odvod fyziologického roztoku EndoFlow pumpou, což umožňuje bezpečně řešit i rozměrné kameny v jedné operaci.