Kapitoly pro internisty XII.

27. 10. 2023

27. října 2023

Nemocnice ve Frýdku-Místku již podvanácté uspořádala odborné sympózium Kapitoly pro internisty

Ve středu 25.10.2023 se uskutečnil již dvanáctý ročník tradičního semináře Kapitoly pro internisty. Tato akce je určena především pro internisty z krajských nemocnic. Událost byla organizačně zajištěna Nemocnicí ve Frýdku-Místku ve spolupráci s Nemocnicí Havířov.

„Letošními tématy byly obezita a alkohol, které se podílejí na vzniku řady nejen interních onemocnění“ uvedl Petr Vítek, primář interního oddělení Nemocnice ve Frýdku-Místku a krajský odborný garant pro vnitřní lékařství Moravskoslezského kraje. „V přednáškách zazněly nejnovější poznatky, které nám mohou pomoci se s těmito komplikacemi u našich pacientů vypořádat“ dodal.

Vzdělávacího cyklu se zúčastnilo 60 zdravotníků z řad lékařů, ale i zdravotních sester. Náplní semináře bylo celkem 6 přednášek a interaktivní diskuse.

„Tento seminář byl opět skvělou příležitostí pro zdravotníky, zabývající se interní medicínou získat nové informace a obohatit své dosavadní znalosti. Jsem velmi rád, že jsme mohli tuto událost opět uspořádat a přispět tak k dalšímu vzdělávání našich zdravotníků, “ doplnil Tomáš Stejskal, ředitel Nemocnice ve Frýdku-Místku, p.o.

Cyklus se koná ve spolupráci s odborem pro zdravotnictví krajského úřadu Moravskoslezského kraje a pod záštitou náměstka hejtmana pro zdravotnictví MUDr. Martina Gebauera.