Během týdne probíhá ergoterapie, kde pacienti rozvíjí motoriku, stimulují se zrakově, hmatově. Za pacienty s poruchou řeči dochází na oddělení logoped. Pro stimulování kognice (paměť, pozornost, čtení, počítání) probíhají ve společenské místnosti denně tréninky kognitivních funkcí formou různých her a cíleně zaměřených činností.
K posílení psychiky a podporování vjemových stimulů využíváme a pracujeme s canisterapií, aromaterapií, muzikoterapií. Při těchto činnostech nám pomáhají dobrovolníci organizováni sdružením ADRA, díky jimž probíhají SETKAVÁRNY, a zdravotní klauni.
Ošetřovatelská péče je zaměřená na potřeby pacientů, které vznikly nebo se změnily onemocněním. Ošetřovatelský personál poskytuje aktivní ošetřovatelskou péči a rehabilitační ošetřování, aby docílil rozvoje soběstačnosti ADL (aktivity denního života) a snížení závislosti pacienta na druhé osobě v hygieně, sebesycení, vyprazdňování, mobilitě.
Spirituální péče je zajištěna docházkou duchovního k lůžku pacienta nebo návštěvou nemocniční kaple.
Pro zvýšení komfortu a zajištění intimity při kontaktu s blízkými umožňujeme pacientům pobyt na jednolůžkovém nadstandardním pokoji.
Úzce spolupracujeme se sociální pracovnicí, která řeší sociální problematiku pacientů při propuštění domů nebo do jiné instituce na sociální lůžko.
Délka hospitalizace je stanovena individuálně a závisí od zdravotního stavu pacienta, u kterého je nutná kontinuita péče, dobrá koordinace a aktivní přístup.
Výhodou umístění oddělení dlouhodobé následné péče je mimo jiné bezprostřední dostupnost komplementu a konzilií v rámci spektra služeb poskytovaných ve frýdecko-místecké nemocnici.
Návštěvní hodiny na našich oddělení probíhají denně od 13:00 do 17:00 hod. nebo kdykoliv v průběhu dne po domluvě s ošetřujícím personálem. V pracovní dny, v tuto dobu, je možná osobní konzultace ohledně zdravotního stavu s lékařem. Doporučujeme se na konzultaci předem telefonicky domluvit na oddělení.